Üye İçerikleri Kullanım Rehberi

Üye İçerikleri Kullanım Rehberi

Soru cevap ve Üye yazıları servisleri aracılığıyla içerikleri siz değerli üyelerimiz tarafından oluşturulan içerikler ParaBilir’in Üye İçeriklerini oluşturur. Her toplulukta olduğu gibi bizim de üyelerimiz tarafından takip edilmesini istediğimiz prensiplerimiz var.

Öncelikli olarak her üyemizden güvenli, eğlenceli ve pozitif bir ortamın oluşmasına katkı sağlamasını bekliyoruz. Üye İçerikleri Kullanımı Rehberine uygun olmadığını düşündüğünüz yazıları, soruları ve/veya cevapları şikayet ederek yardımcı olabilirsiniz.

Bildiğinizi paylaşın.

Üye İçerikleri üyelerimizin kolektif bilgisi üzerine kuruludur. Birisinin sizin bilginize, fikirlerinize, kişisel deneyimlerinize ihtiyacı olabilir. Bu yüzden bildiklerinizi paylaşın!

Saygılı olun.

Üye İçerikleri her görüşten üyemizin farklı fikirlerle yer aldığı bir platformdur. Bu yüzden herkesten kibar ve diğerlerine karşı saygıyla davranmasını bekliyoruz

İyi bir kullanıcı olun.

Güzel bir içeriği beğenin, zararlı bir içeriği şikayet edin. İçeriklerinizi oluşturmadan önce bu topluluğa bir şey katıp katmayacağını düşünün. Yazdıklarınızla Üye İçerikleri'nde fark yarattığınızı unutmamalısınız.

Kaynak belirtin.

Biz üyelerimizin içerik girerken internet üzerindeki kaynakları kullanmasından, araştırma yapmasından memnunuz. Bu yüzden yazı yazarken veya cevap verirken doğru ve güvenilir kaynaklar göstermeye dikkat edin.

Net sorular sorun.

Sorularınızın net ve tanımlayıcı olmasına özen gösterin. Böylece insanlar yazılarınızı ve sorularınızı daha kolay bir şekilde bulabilirler ve siz de daha iyi cevaplar alırsınız.

İmla ve yazım kurallarına dikkat edin.

Yazım kurallarına ve dilbilgisine özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan veya yüksek oranda yazım yanlışı içeren içerikler içerik havuzumuza olumlu katkı sağlamaz ve kabul edilmez.

Nefret söyleminde bulunmayın.

Üye İçerikleri kişisel nefretinizi ortaya koyabileceğiniz bir platform değildir. Biz farklı inançlardan, fikirlerden ve sosyal çevrelerden oluşan bir topluluğuz. Bu yüzden üyelere ve içeriklerinizden bahsedebileceğiniz kurumlara karşı saygılı olun ve nefret söylemlerini Üye İçerikleri'nin dışında tutun.

Formatının dışına çıkmayın.

Üye İçerikleri servisini sohbet etmek için veya başka amaçlarla kullanmayın ve formatın dışına çıkmamaya özen gösterin.

Kaba veya müstehcen içerik girmeyin.

Üye İçerikleri çocuklara da açık bir platformdur. Bu yüzden bu topluluk içerisinde kaba, müstehcen ve cinsel içerikli yazılara ve resimlere izin verilmemektedir.

Üye İçerikleri'ni istismar etmeyin.

Üye İçerikleri bilgiye ulaşmak amaçlı oluşturulmuş bir platformdur. Bu yüzden bu platformu kendi web sitenize link vermek, müşteri edinmek veya eş aramak için kullanmayın. Eğer gerçekten tecrübeli olduğunuz bir konu ve bu konuyla ilgili kendi web siteniz varsa, sitenizi referans olarak göstermeniz kabul edilebilir. Fakat, konuyla ilgisiz olarak, yalnızca finansal fayda için linkler vermeniz kurallara aykırıdır. Ayrıca "Lütfen beni ekleyin", "Sorumu beğenin" benzeri istekler de yasaktır.

Özgün içerikler yazın.

İnternete açık diğer kaynaklardan kopyala-yapıştır yoluyla oluşturulan içerikler fark yaratmadığı için içerik havuzumuza katkı sağlamaz ve kabul edilmez.

Hile yapmayın.

Puanlama sistemimiz paylaşımında bulunan üyeleri ödüllendirmek amaçlıdır. Birden fazla hesap açarak, aynı soruyu defalarca sorarak, yalnızca puan kazanmak amaçlı içerikler yazarak veya diğer üyelerden size puan kazandırmasını isteyerek hileye başvurmak yasaktır.

Yasalara aykırı davranmayın.

ParaBilir üyeleri yasaların üzerinde değildir. Bu yüzden yasalara aykırı hiçbir şeye bu platformda izin verilmez.

Kötü niyetli davranmayın.

Virüs barındıran sitelere ve programlara link vermek gibi kötü niyetli davranışlarda bulunmayın. Ayrıca zarar verici yanlış bilgilerle diğer üyeleri yanlış yönlendirmeyin.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.